Nie napijesz się wina bez specjalnego otwieracza

Miłośnicy czerwonego trunku doskonale wiedzą, że każdy domowy bar powinien być wyposażony w różne rodzaje tego wyborowego trunku. Mowa oczywiście o winie, które może być również białe a nawet różowe. Jeśli domowy bar ma wieszaki na wino to na pewno znajdzie się również coś, bez czego wina napić się po prostu nie da.

Jego otwarcie możliwe jest jedynie przy pomocy specjalnego otwieracza do wina. Kiedyś otwieracze nazywało się korkociągami, od wyciągania korków z butelek – jak sama nazwa wskazuje. Dzisiaj butelkę wina otwiera się elegancko za pomocą otwieraczy, które dla koneserów tych alkoholi stały się bardzo ważnym akcesorium.

Otwieracze to dzisiaj urządzenia mechaniczne, które do otwierania wykorzystują podstawowe zasady fizyki. Można kupić otwieracz, jako pojedynczy gadżet, ale jeśli mamy w domu elegancki bar to wypada mieć również elegancki zestaw do otwierania win. Warto wyposażyć domowy bar w taki piękny i ozdobny zestaw, w którym oprócz samego otwieracza znajdzie się jeszcze kilka przydatnych do wina gadżetów.

W zestawie może być również korek do zatkania butelki po jej otwarciu czy właśnie klasyczny korkociąg, jaki znamy z ostatnich dekad. Wszystko razem zazwyczaj zapakowane jest w pięknym drewnianym pudełku, które doskonale komponuje się z miejscem relaksu i odpoczynku, jakim jest domowy bar. Ozdobne zestawy z otwieraczem i dodatkami kosztują w sklepach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Każdy może więc wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb oraz od finansowych możliwości.