Nowoczesna lodówka zrobi za Ciebie zakupy

Nowoczesne lodówki będące całkowicie kompatybilne z oprogramowaniem zainstalowanym w smartfonie już istnieją, ale ich powszechna obecność to ciągle melodia przyszłości. Można jedynie przewidywać, że za kilka lat żadna kuchnia nie obędzie się bez takiego urządzenia.

Już dzisiaj można nabyć takie urządzenie, dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić, że w naszej lodówce czegokolwiek zbraknie. Jedna z firm produkujących sprzęt AGD oferuje lodówkę, która rozpoznaje przechowywane produkty, policzy nam ich kalorie a nawet zamówi w sklepie internetowym te produkty, których w lodówce brakuje.

Rzecz jasna, taka przyszłościowa lodówka monitoruje również świeżość zamieszczonych w niej produktów. O wszelkich nieprawidłowościach możemy być informowani na bieżąco , ponieważ lodówka łączy się z naszym smartfonem.

Z takim urządzeniem żadna kuchnia nie będzie już taka sama. Specjalna aplikacja zainstalowana na naszym smartfonie poinformuje o wszelkich nieprawidłowościach związanych z przechowywanymi produktami.

Co więcej, z telefonu możemy sterować temperaturą poszczególnych przestrzeni w naszej lodówce. A jeśli ktoś potrzebuje przygotować na szybko coś do jedzenia to multimedialna lodówka opracuje odpowiedni przepis kulinarny dostosowując go do ilości produktów znajdujących się w danej chwili w lodówce.

Najbardziej przyszłościową funkcją jest jednak to robienie zakupów, ale minie jeszcze kilka dobry lat, zanim ta technologia będzie u nas w pełni funkcjonalna. Obsługę tej lodówki prosto z przyszłości ułatwia oczywiście umieszczony w niej duży wyświetlacz dotykowy.

Od dzisiaj każda kuchnia może mieć takie własne centrum dowodzenia.